Kudüs de Büyük Saldırı Olayı

Kudüs de Büyük Çatışma

Orta Doğu
Typography
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasının ardından bugün Büyükelçiliği Tel Aviv'den Kudüs'e taşıdı.

Filistin halkı Taşıma eyleminin ardından protestolar düzenledi. Kudüs de düzenlenen protesto her zaman olduğu gibi yine kana bulandı.
Her zaman olduğu gibi orantısız güç kullanan Siyonist Rejim İsrail, yine kan döktü. Gazze'de İsrail sınırına yürüyen on binlerce Filistinliye karşı İsrail saldırısı şiddetlendi. Yahudiler tarafından şehit edilen Filistinli sayısı 7'ye çıktı, yüzlerce de yaralı var.
Öte yandan Amerikan Büyükelçiliği'nin Kudüs'teki açılışında temsil edilecek ülkeler de açıklandı; içlerinde Avrupa Birliği'nin karara muhalefetine rağmen 4 AB ülkesi de var: Angola, Arnavutluk, Avusturya, Çekya. Bunlar dışında Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Etiyopya, Fildişi Sahili, Filipinler, Guatemala, Güney Sudan, Gürcistan, Honduras, Kamerun, Kenya, Kongo, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Macaristan, Makedonya, Myanmar, Nijer’ya, Panama, Peru, Romanya, Ruanda, Sırbistan, Tayland, Ukrayna, Vietnam, Paraguay, Tanzanya, Zambiya açılışa katılan ülkeler arasında yer aldı.

Filstinde ABD konsolosluğu protesto fosfor bombalama
Kudüs de Büyük Çatışma
Kudüs de Büyük Çatışma
Kudüs de Büyük Çatışma